Projekt i proces produkcyjny stołu bocznego Skram Ałtaj

Skram to firma meblarska z siedzibą w Burlington w Karolinie Północnej, założona przez A. Jacoba Marksa, która koncentruje się na zrównoważonych metodach produkcji. Ich celem jest zaprojektowanie i wyprodukowanie wysokiej jakości, ręcznie wytwarzanych części, które można przekazywać z pokolenia na pokolenie. Jasne jest, kiedy przyjrzymy się temu, co dzieje się przy tworzeniu Ałtajskiego stołu. W związku z Dekonstrukcją w tym miesiącu Skram zabiera nas za kulisy, aby zobaczyć, jak ten piękny stół wyjdzie na jaw. Spójrz.

Altai to rodzina siedzisk i stołów, które wprowadziliśmy na rynek w 2015 roku. Charakterystyczną cechą tego dzieła jest coś, co nazywamy elementem nogi (inni mówili, że wyglądają jak podgrzewacze do nogawek lub lufy karabinów lub jakakolwiek liczba innych rzeczy), które manifestujemy za pomocą złożonego komputerowo procesu rzeźbienia i ogromnej ilości pracy ręcznej.

Ałtaj był naszą pierwszą kolekcją, która obejmowała zastosowany ornament (w postaci elementu nogi) – coś nie strukturalnie potrzebnego – co było wielką sprawą dla oddanego minimalisty. Ale wizualna waga stworzona przez element nogi była niezbędna estetycznie i, czuliśmy, naprawdę piękna, dotykowa i mocna.

Szkice, renderingi i tworzenie koncepcji: jest to pierwsze odniesienie w moim szkicowniku dla formularzy, które stały się Ałtaj. Po tym etapie proces projektowania trafia bezpośrednio do komputera, gdzie opracowujemy szczegóły, produkujemy modele 3D i wykonujemy renderingi. Ostatecznie wyeksportujemy z naszego programu modelowania do naszego oprogramowania CAM, które służy do programowania naszego routera. Jednak szkicownik jest niezbędny. Wszystko zaczyna się od linii na białej stronie.

Frezowanie zgrubne: Wybór drewna: Fabrication rozpoczyna się od pobrania i pogrupowania zleceń zgodnie z harmonogramem naszych produktów. W tym przypadku podążamy za wykonaniem kilku zestawów tablic bocznych Ałtaju i kilku tablic konsoli Ałtaju. Na tych zdjęciach wybiera się i sortuje 3-calowe drewno z grubego białego popiołu i orzecha, które stanowi podstawę blatów. Nasze drewno pochodzi z lasów Appalachów w promieniu kilkuset kilometrów od naszego zakładu.

stoliki

Frezowanie zgrubne: Połączenie czołowe i płaszczyzna: Po wybraniu materiału, przycinamy go na szorstką długość, aby ułatwić obsługę i uzyskać najlepszą wydajność i prezentację. Następnie tworzymy płaską powierzchnię na jednej powierzchni drewna za pomocą frezu i tworzymy równoległą powierzchnię za pomocą strugarki.

Frezowanie zgrubne: Prostolinijka: po struganiu części są przenoszone do piły SLR w procesie zwanym „prostowaniem”. Ta 70-letnia maszyna zgrywa idealnie krawędzie materiału, aby przygotować deski do klejenia w blatach.

Rough Milling: Glue-Up: teraz montujemy blanki na szczyty. Do tego używamy nietoksycznego, sztywnego i trwałego kleju. Blaty wchodzą do dużego zacisku panelowego. Będą leczyć i stabilizować się przez co najmniej 24 godziny przed dalszym przetwarzaniem.

Szlifowanie zgrubne: Szlifowanie: Po utwardzeniu, wierzchołki zostały usunięte z zacisku i przegrupowane z szerokimi półfabrykatami, które nie wymagały montażu. Są one przepuszczane przez dokładną szlifierkę z 2 głowicami, jedną na ziarno 120 i jedną na ziarno 180. Są grubości do dokładnie 2,5 „.

CNC: Rzeźba w kształcie nóg. Na routerze CNC półwyroby z nóżkami zostały przygotowane i są gotowe do rzeźbienia. Półfabrykaty są wykonane w celu uzyskania kompletnych zestawów, tak aby pasowały do ​​ziarna i charakteru. Oto film przedstawiający proces obróbki i rzeźbienia na zestawie małych nóg 7 „, których używamy w Ałtajskich stolikach bocznych. Elementy nóg zwiększają skalę w przypadku większych produktów z rodziny Ałtaj, z których największy ma wysokość 12 cali.

CNC: Top Matching: Topy Ałtaj są obrabiane odwrotnie na CNC. Oto wideo z obrabianym topem Side Table. Te mniejsze blaty używają specjalnego urządzenia próżniowego, aby skupić próżnię i bezpiecznie przytrzymać część. Większe blaty nie wymagają dedykowanego urządzenia.

Separacja i szlifowanie elementów nóg: Po obróbce elementy nóg przesuwają się do piły taśmowej i szlifierki krawędziowej w celu oddzielenia i wstępnego szlifowania w celu usunięcia śladów narzędzi. Te części trafią do działu szlifowania w celu końcowego przygotowania, a następnie dołączą do szczytów w obróbce drewna.

Tymczasem w Dziale Metalowym wykonujemy nogi dla tych zamówień. Nogi Ałtaj składają się z trzech części: flagi, drążka i kołka ustalającego. Poniższe zdjęcia pokazują niektóre etapy związane z wykonaniem tych części. Ta metalowa Ałtaj otrzyma nasze wykończone patynowanym wykończeniem. Obróbka metali altai jest również oferowana w: matach matowych czarnych, białych, węglowym lub niestandardowych oraz ze szczotkowanej stali nierdzewnej, naturalnego szczotkowanego brązu i ciemnego wcierania brązu.

Wykańczanie drewna i metalu: w obszarze wykończenia przetwarzamy niektóre stoły boczne Ałtaju w wykończeniu Ebonized, a resztę w naszym wykończeniu typu Whitewashed. Oba te wykończenia mają kilka kroków, aby osiągnąć właściwy efekt, ale ostatnim krokiem jest nałożenie kilku warstw przezroczystego lakieru konwersyjnego GreenGuard z certyfikatem jakości kontraktowej.

Końcowe etapy i montaż: tutaj wykonujemy końcowy montaż na tych stołach w naszym obszarze postoju, który jest ostatnim przystankiem przed ostateczną inspekcją i kratowaniem. Podczas tego etapu nogi są najpierw wkładane do kranów i są zabezpieczone. Następnie instalowane są elementy nóg. Są to wyjątkowo ciasna tolerancja w stosunku do obróbki metalu. Są one przesuwane po metalu, obracane do pozycji i sprzęgane z kołkiem ustalającym po wewnętrznej stronie nogi.

Oferowane przez nas wykończenie z brązu to wykończenie „charakterystyczne”. W przeciwieństwie do naszych nieprzejrzystych, uretanowych wykończeń, które są monolityczne w swoim wyglądzie i nie wykazują żadnej zmiany, nasza patyna z brązu ma na celu odsłonięcie subtelnych przebłysków ręki twórcy. To wykończenie jest czasochłonne, ponieważ jest nakładane ręcznie i obrabiane na powierzchni metalu. Po uzyskaniu prawidłowego tonu, każda część jest indywidualnie wcierana lub wypolerowana, aby odsłonić „pasemka” metalu przez patynę. Po tym etapie nogi są lakierowane i woskowane i gotowe do ostatecznego montażu.