Wskazówki dotyczące instalacji sufitu podwieszanego: Jak zainstalować sufity podwieszane

Doświadczony instalator sufitów podwieszanych dzieli się swoimi sekretami samodzielnego montażu sufitów podwieszanych.

30-letni profesjonalista dzieli się wskazówkami dotyczącymi montażu sufitu podwieszanego i demonstruje swoje techniki, które pomogą Ci zawiesić sufit podwieszany łatwiej i szybciej. Pokazuje, jak go rozłożyć, przymocować kątowniki i trójniki, zachować kwadrat siatki i ciąć panele sufitowe.

Porada dotycząca montażu sufitów podwieszanych Wskazówka 1: Rozłóż siatkę sufitu na papierze

Projekt sufitu podwieszanego: szkic siatki sufitu podwieszanego
Naszkicuj i zmierz sufit, aby ustawić siatkę i zsumować potrzebne materiały.

Nawet profesjonaliści używają papieru milimetrowego do układania siatki sufitu w każdym pomieszczeniu. Pomaga nie tylko w tworzeniu listy materiałów, ale także w uzyskaniu równych rozmiarów paneli z każdej strony pomieszczenia. Uwzględnij elementy, takie jak oprawy oświetleniowe i rejestratory ciepła. Pomieszczenie powinno być podzielone na pół w środku przez główny trójnik lub wyśrodkowany rząd płytek. Wskazówka Wade’a dotycząca zamawiania materiałów: porządkuj według liczb parzystych.

Tomasz od ponad 30 lat podwieszane sufity. Zaczął pracować z tatą jeszcze w liceum. Wade ma podwieszane sufity prawie wszędzie, od prywatnych pralni po kasyna i supermarkety. Dzięki tym wskazówkom, narzędziom o wartości  i niewielkiej ilości smaru do kolan, zaoszczędzisz około 40 procent całkowitego kosztu profesjonalnej instalacji.

Wskazówka 2 dotycząca montażu sufitów podwieszanych : Przybij kątownik ścienny

Obróbka narożników zewnętrznych
Wytnij jeden kołnierz narożnika i zagnij go wokół zewnętrznych narożników.

Wybierz wysokość, aby płyta sufitowa usunęła najniższe przeszkody, takie jak przewody hydrauliczne lub kanały. Zrób kreskę kredą zaznaczającą górną część kąta ściany. Przybij kątownik ścienny do każdego słupka  gwoździe do płyt kartonowo-gipsowych. Staraj się unikać wbijania gwoździ w narożne koraliki lub w ich pobliżu – to pewny sposób na wyskakiwanie i pękanie paznokci. Zamiast tego przeciągnij kąt ściany wzdłuż, odetnij spód, a następnie zagnij go za róg. Wykończ go „wsuwanym” narożnikiem zewnętrznym. Jeżeli sami nie możemy zrobić, to firma https://dekodps.pl/ bez problemu to zrobi za nas.

Wskazówka 3: Użyj zszywki ogrodzeniowe trzymać ostrego kąta

Zacisk do zszywek ogrodzeniowych
Wywierć kąt i wsuń klamrę ogrodzeniową, aby zakotwiczyć kątownik do ściany, gdy w pobliżu nie ma żadnych kołków.

Wade używa zszywek ogrodzeniowych, aby zabezpieczyć kąt ściany między słupkami, szczególnie tam, gdzie jest szczelina między ścianą a kątownikiem. Jeśli w ścianie znajduje się ostry łuk, być może trzeba będzie przeciąć dolną część kanału, aby wygiął się i podążał za konturem.

Porada dotycząca montażu sufitów podwieszanych. Porada 4: Uruchom prowadnice i wkręć śruby wiszące

 

Wkręć śruby do zawieszania
Zmierz i ułóż sznurki prowadzące, aby utrzymać wiszące elementy mocujące w jednej linii podczas rozpoczynania projektu sufitów podwieszanych.

Użyj sznurków jako prowadnicy, aby ustawić śruby do zawieszania (wkręty do drewna) i aby główne trójniki były proste podczas zawieszania. Odsuń sznurki, tak aby były ustawione w jednej linii z bokami koszulek, a nie ze środkiem. Wade owija koniec sznurka wokół gwoździa i za pomocą zacisku sprężynowego mocuje je do kątowników ściennych. Celuj wzdłuż sznurka, aby ustawić i wkręcić śruby wiszące – nie muszą one być idealnie wyśrodkowane. Te akustyczne śruby z opóźnieniem wzroku wymagają specjalnego sterownika, który można kupić za około w centrum domowym, w którym kupujesz inne materiały i narzędzia sufitowe. Gotowe i zamontowane suity obejrzeć można na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

Wskazówka dotycząca montażu sufitów podwieszanych. Wskazówka 5: Dopasuj szczeliny w profilach poprzecznych

Wytnij główne trójniki do wieszaków sufitów podwieszanych
Zmierz i wytnij główne trójniki zgodnie z wytycznymi dotyczącymi profili poprzecznych. Szczeliny w poprzeczkach muszą się pokrywać.

Po ustaleniu rozmiaru rzędu granicznego odmierz odległość od otworów na koszulki poprzeczne i przytnij główne trójniki do odpowiedniego rozmiaru. Nie zakładaj, że ściana jest prosta. Zamiast tego uruchom sznurek i użyj go jako wskazówki, aby upewnić się, że wszystkie szczeliny na tee krzyżowe są wyrównane.

Porada 6 dotycząca montażu sufitów podwieszanych: Nity wpuszczane utrzymują kwadrat siatki

Nitowane trójniki krzyżowe
Po włożeniu kilku profili poprzecznych wyrównaj całą ramę i nituj profile poprzeczne, aby była kwadratowa.

Po zawieszeniu kilku głównych koszulek i zablokowaniu ich czas wyrównać siatkę. Sprawdź wymiary przekątnych co najmniej kilku otworów. Kiedy wszystko jest kwadratowe, przynituj główne trójniki i profile poprzeczne do kątownika ściennego. „To tutaj większość ludzi wpada w kłopoty” – mówi Wade. Jeśli na początku wszystko pójdzie nie tak, problem rozejdzie się po całym pokoju. Zanim skończysz, możesz skończyć przycinaniem pełnych paneli, zamiast po prostu umieszczać je na miejscu.

Wskazówka dotycząca montażu sufitów podwieszanych 7: Wykonaj otwory na nity za pomocą dziurkacza

Dziurkowanie siatki przyspiesza proces nitowania.

Wiercenie otworów na nity działa dobrze, ale jest powolne. Jeśli masz w przyszłości więcej niż jeden projekt sufitu podwieszanego, uderzenie w siatkę pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Porada 8 dotycząca montażu sufitów podwieszanych: Najpierw przetnij kołnierze

Cięcie siatki
Najpierw przytnij kołnierze, a następnie trzpień, aby uzyskać czyste, płaskie cięcie.

Najprostszym sposobem przycięcia głównego trójnika na długość jest przycięcie najpierw dolnej półki z obu kierunków. Następnie odetnij łodygę jako ostatnią. To da ci czysty, płaski krój. Wybrane narzędzie tnące Wade to para wysokiej jakości nożyc lotniczych z żółtą rękojeścią (o prostym cięciu).

Wskazówka 9 dotycząca montażu płyt sufitowych: Narysuj każdą linię cienia nożem do dywanów

Krawędzie paneli traserskich
Wytnij linie cienia wzdłuż ciętych krawędzi paneli, nacinając je na miejscu. Dowiedz się, jak ciąć płyty sufitowe z naszego samouczka wideo.

Przyciąć panele brzegowe na odpowiednią długość, a następnie położyć je na torze i naciąć linię cienia nożem. Następnie zdejmij panel, aby przeciąć linię cienia.

Wskazówka dotycząca montażu sufitów podwieszanych. Wskazówka 10: Użyj palca jako miernika głębokości

Cięcie linii cienia
Ustaw nóż na połowę grubości panelu i przesuń go wzdłuż krawędzi, używając palca, aby utrzymać go stabilnie.

Podążaj za rysownikiem, aby najpierw przeciąć połowę powierzchni panelu, a następnie wykończyć go, przecinając bok. Użyj palca jako głębokościomierza. Rękawiczki zapobiegną powstawaniu smug oleju w Twoich dłoniach na panelach – i oczywiście ochronią Twoje dłonie.

Wskazówka dotycząca montażu sufitów podwieszanych 11: Zaznacz otwory za pomocą okrągłego miernika do płyt kartonowo-gipsowych

Wykonuj wyłączniki elektryczne
Wykonuj czyste cięcia w panelach na światła i inne przejścia za pomocą okrągłego miernika do płyt kartonowo-gipsowych i piły do ​​kluczy.

Wytnij otwory za pomocą okrągłego miernika do płyt kartonowo-gipsowych, a następnie wykonaj cięcia piłą do płyt kartonowo-gipsowych. Za pomocą tych dwóch narzędzi można wycinać otwory o różnych rozmiarach. Ułóż płyty sufitowe po dopasowaniu ich do odpowiedniego rozmiaru.

Wskazówka dotycząca instalacji sufitu podwieszanego 12: Napraw panele za pomocą płaskiej uszczelki lateksowej

Naprawa paneli
Plamy płaskiej białej masy uszczelniającej z wykończeniem z białego panelu.

Wade twierdzi, że tylko nowicjusze uszkadzają panele sufitowe. Ale kiedy panel ulegnie uszkodzeniu w miejscu pracy, używa małej białej masy uszczelniającej (lub „kitu praktykanta”, jak to nazywa), aby go naprawić. Upewnij się, że używasz płaskiej uszczelki lateksowej – błyszczący silikon będzie się wyróżniał gorzej niż otwór. Jeśli uszkodzony obszar jest większy niż gumka od ołówka, możesz odłożyć ten panel na bok, aby można go było użyć jako części w innym miejscu.

Wymagane narzędzia dla tego projektu sufitu podwieszanego
Przygotuj niezbędne narzędzia do tego projektu DIY sufitu podwieszanego przed rozpoczęciem – zaoszczędzisz czas i zaoszczędzisz czas.

Nóż do dywanów
Linia kredy
Zaciski
Zestaw wierteł
Wiertarko-wkrętarka – bezprzewodowa
Wskaźnik koła do płyt kartonowo-gipsowych
Młotek
Taśma miernicza
Nożyce do cyny
Będziesz także potrzebować żyłek, śrubokręta z opóźnieniem, nitownicy i rękawic.
Materiały wymagane do tego projektu sufitu podwieszanego
Unikaj zakupów w ostatniej chwili, przygotowując wszystkie materiały z wyprzedzeniem. Oto lista.

Uszczelniacz akrylowy
Materiały do ​​kratek sufitowych

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom