Walk-in, kabina prysznicowa bez brodzika

Modne i praktyczne rozwiązanie zarówno do małych, jak i przestronnych łazienek. Kabiny Walk-In można precyzyjnie dopasować do wymiarów i kształtu wnętrza. Popularność kabiny prysznicowej bez brodzika rośnie.

Doskonała alternatywa dla tradycyjnych brodzików prysznicowych
Jeśli korzystamy z gotowego brodzika akrylowego, musimy dopasować projekt do jego ustalonych wymiarów. Jeśli korzystamy z kabiny prysznicowej, nie musimy się o to martwić. Zamiast montować brodzik, kładzie się posadzkę ceramiczną . Jest zintegrowany z resztą podłogi w łazience .

 

Wygodny w instalacji

Brodzik na poziomie podłogi wykończony płytkami można wykonać w tradycyjny sposób: najpierw należy usunąć powierzchnię podłogi, na której ma znajdować się kabina. Następnie przestrzeń należy wypełnić betonem i wykonać odpowiednie spadki w posadzce. Następnie powierzchnię należy zagruntować i zaimpregnować płynną folią lub masą izolacyjną. Należy wykonać odpływ TA, odpływ punktowy lub liniowy. Ta ostatnia ma większą powierzchnię tzw. odbioru wody oraz ma bardziej estetyczny i zdecydowanie nowocześniejszy wygląd. Mogą to być modele proste lub kątowe do pracy takiej jak montaż kabiny prysznicowej Warszawa w narożnikach, ze stalowymi osłonami lub mogą być przystosowane do układania na nich płytek. Ważnym aspektem jest to, że dzięki nowoczesnym odpływom w brodzikach równo z posadzką bardzo łatwo jest usunąć wszelkie zanieczyszczenia z syfonu.

 

Stosowanie tej tradycyjnej metody bezprogowej produkcji brodzików nie jest już konieczne. Dostępne są gotowe podesty do brodzików . Są bardzo cienkie (nawet 40 mm grubości) i mają już skłonności do spływania wody przez pułapkę. Jak je złożyć? Kupujemy platformę z odpowiednim odpływem, punktowym lub liniowym. Wystarczy po prostu zamontować je na podłodze i uszczelnić zaprawą i taśmą. Po zamontowaniu gotowego podestu brodzika, bezpośrednio po nim można ułożyć na nim płytki bez konieczności wcześniejszego gruntowania i dodatkowego ocieplania.

Efektowne wykończenia – płytki w kabinie

Jakość wykończenia niewidocznych elementów jest najważniejsza ze względu na późniejszy komfort użytkowania takiej kabiny oraz jej zabezpieczenie przed przeciekaniem czy zalaniem łazienki, warto zatrudnić fachowca jakim jest hydraulik Praga Północ.

 

Równie ważne jest jednak wykończenie brodzika, jakość płytek ceramicznych , spoiny, kleje i oczywiście kunszt glazurnika. Należy tu zastosować kleje elastyczne do izolacji w postaci płynnych folii i mas oraz spoiny wodoodporne. Umiejętności osoby układającej płytki są szczególnie widoczne w takich miejscach jak przestrzenie łączące płytki oraz wpusty, w których płytki muszą być dokładnie przycięte i zamontowane.

Szklane ściany

Kabiny Walk-In zbudowane są z przeszklonych ścian. Jeśli prysznic znajduje się w kącie łazienki, możemy wybrać opcję z tylko jedną ścianą i całkowicie otwartym wejściem z drugiej strony. Innym rozwiązaniem są zabezpieczenia szklane po obu stronach oraz wykonanie mniejszego wejścia na jednej z nich. W dużych łazienkach kabiny walk-in mają wejścia z obu stron, gdzie tylko jedna przeszklona ściana oddziela prysznic od reszty pomieszczenia chroniąc go przed bryzgami wody.

 

Zalety kabiny prysznicowej typu walk-in:
Wygodna wanna dzięki przestronności kabiny.
Kształt kabin można dostosować do wymiarów łazienki.
Ułatwia zaaranżowanie łazienki na piętrze ze skośnymi sufitami lub pomieszczeniami o nietypowych kształtach.
Łatwe wchodzenie do kabin prysznicowych , co jest szczególnie ważne w przypadku korzystania z nich przez dzieci, osoby starsze lub niepełnosprawne.
Płytki ceramiczne zamontowane w kabinach są takie same jak w pozostałej części łazienki, co poprawia estetykę wnętrza i sprawia, że ​​jest ono optycznie większe .
Wystarczy jedna szklana ściana, aby kabiny mogły funkcjonować.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rozrywka