Remont dachu

dach

Artykuł pojawił się dzięki mojemu znajomemu. Paweł ma dwójkę dzieci i ostatnio kupił dom. Piękny, duży dom. Przyszły jesienne ulewy i dach zaczął przeciekać (o czym wcześniej nie wiedział). Podczas jednej z ulew jego żona Magda mówiła – ratuj Paweł dach.

Dachówka

Mówić o dachu (dachówce) to mówić o historii. Wystarczy przespacerować się po dowolnym mieście lub miasteczku, aby odkryć liczne przykłady zabytkowych budynków ze skośnymi dachówkami ceramicznymi w idealnym stanie.

Hiszpańskie przysłowie już to mówi: nie kupuj starych rzeczy, które nie są winem, szynką ani dachówką. I właśnie dlatego odporność i trwałość płytek są dobrze znane.

Jego zasłużone miejsce w historii sięga Greków, którzy do swoich okładek używali lekko cienkich, zakrzywionych płytek ceramicznych. Miejsce, które z trudem będzie zajmowane przez inne systemy, np. Dachy z blachy.

Fakt przebywania na otwartej przestrzeni oznacza, że ​​dachy są narażone na obciążenia mechaniczne (wiatr, grad …) i patologie (wilgotność, zmiany temperatury …) wynikające ze zjawisk meteorologicznych. W wyniku działania tych środków osłony mogą ucierpieć i bardzo, gdy są wykonane z blachy.

Okresowa konserwacja dachu z blachy

Trwałość dachu, podobnie jak każdego elementu konstrukcyjnego, uwarunkowana jest jego okresową konserwacją, która jest bardziej widoczna w przypadku blach.

Przeglądy dachów z tego materiału nie ograniczają się najlepiej do początku wiosny i jesieni (sezon, który właśnie zainaugurowaliśmy) dwóch „obowiązkowych” wizyt, ale także po uwolnieniu ulewnych deszczy, śniegu czy gradu zjawisk, które wkrótce nadejdą .

Na uwagę zasługuje również zużycie osłon blaszanych, które najczęściej może być spowodowane niewłaściwym ich użytkowaniem lub montażem sprzętu, którego konserwacja wymaga przechowywania zapasowego materiału lub ciężkich narzędzi.

Rdza i korozja blach dachowych

Osłony z blachy, zwłaszcza ze stali, nie są odporne na ryzyko rdzy i korozji. Są szczególnie ważne, gdy oprócz lokalizacji wynikają z wcześniej wykrytych patologii, co podniesie koszty ich naprawy.

Zwykle metalowy dach wykonany z miedzi, stali, aluminium lub cynku może w najlepszym przypadku wytrzymać około 50 lat, czyli o połowę mniej niż w najgorszym przypadku dach z dachówki.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Twoje wątpliwości przy wyborze między blachą a płytką, wniosek jest jasny: długa (użyteczna) żywotność płytki!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom