Przewodnik po posiadaniu basenu naziemnego

Tak piękne, jak brzmią baseny w ziemi , nie zawsze można je zainstalować na podwórku, czy to ze względu na koszty , dostępną przestrzeń, czy rodzaj gleby z tyłu. Basen naziemny może być jednak opcją, aby cieszyć się wodą w cieplejszych miesiącach.

Baseny naziemne obejmują zarówno modele ekonomiczne, jak i bardziej luksusowe (i droższe). Wiele z nich można podziwiać przez cały rok, a niektóre korzystają z systemów słonej wody, które są popularne w modelach naziemnych. Baseny naziemne mają również opcje solarnych systemów grzewczych i energooszczędnych przykryć.

Współczesne modele mogą mieć ulepszone funkcje, które zwykle widuje się w modelach naziemnych, w tym zaawansowane systemy filtracji i pompy, które utrzymują je w czystości. Jednak nawet baseny naziemne, które mają wbudowane systemy, wymagają regularnej pracy praktycznej, aby zachować czystość i dobry stan techniczny.

 

Postępuj zgodnie z listą kontrolną konserwacji

Czyszczenie basenu w eksploatacji w basenie

Odkładanie konserwacji basenu naziemnego jest kuszące, ale zapłacisz za to później, z powodu problemów z wodą lub problemów z wykładziną basenową, które są kosztowne w naprawie. Aby upewnić się, że właściwie dbasz o basen, postępuj zgodnie z listą kontrolną codziennej i cotygodniowej konserwacji basenu.

Wykonuj te zadania codziennie:

  • Sprawdź poziom pH, aby upewnić się, że wynosi od 7,4 do 7,6.
  • Sprawdź poziom chloru , który powinien wynosić od 2,0 do 4,0 ppm.
  • Uruchom filtr basenowy na 12 do 18 godzin.
  • Sprawdź poziom wody, który powinien wynosić około połowy skimmera.
  • Opróżnij kosze odpieniacza i pompy.
  • Sprawdź ciśnienie filtra i działanie pompy.

Raz w tygodniu wykonuj te zadania:

Sprawdź całkowitą zasadowość, aby upewnić się, że wynosi od 80 do 120 ppm.
Zbierz powierzchnię, odkurz i umyj basen.
Prawidłowe dozowanie z algobójczym, klarownikiem i kontrolą metalu.
Oczyść basen i okolicę.
Dodaj tabletki chloru .
Jeśli manometr wzrośnie o 7 do 9 psi, przepłucz lub wyczyść filtr.

Zapewnij cyrkulację wody

Baseny naziemne mają problemy z cyrkulacją wody, co może pozwolić na rozmnażanie się glonów. Jest to szczególnie widoczne w martwych punktach basenu, które zwykle mają złą cyrkulację, w tym za drabinami, wokół schodów, pod skimmerem oraz w jakichkolwiek pęknięciach, szczelinach lub załamaniach.

Pompa w basenie krąży w wodzie, ale czasami nie działa zbyt dobrze w tych martwych punktach. Możesz poprawić sytuację, instalując dysze powrotne, które są wielokierunkowe, ale trzymaj pod ręką szczotkę basenową, aby ręcznie cyrkulować wodę.

 

Nie zapomnij o murach

Ściany basenu wymagają pielęgnacji tak samo jak woda w ich wnętrzu. Unikaj pozwalania gościom siadać na krawędziach lub górnej poręczy basenu, ponieważ może to spowodować uszkodzenie i zagniecenie lub pęknięcie boków.

Inne zagrożenia, które mogą uderzyć w ściany basenu, to spadające gałęzie drzew i dzieci, które rzucają przedmiotami lub jeżdżą na rowerach wokół basenu.

 

Zimowanie basenu

Jeśli nie korzystasz z basenu przez cały rok, należy go zimować pod koniec każdego sezonu kąpielowego . To zawiera:

Dokładne czyszczenie basenu i dodanie do wody zimowego zestawu chemicznego.
Usuwanie chemikaliów, środków czyszczących i drabiny basenowej do przechowywania w bezpiecznym, suchym miejscu.
Uruchomić filtr na godzinę przed odłączeniem silnika i pompy, również przechowywać w bezpiecznym, suchym miejscu.
Obniżenie poziomu wody poniżej powrotu i skimmera. Nie opróżniaj basenu całkowicie, ponieważ może zostać uszkodzony przez ciśnienie hydrostatyczne.
Dodanie środka przeciw zamarzaniu do basenu — nie samochodowego — do kanalizacji i zainstalowanie gwintowanych korków zimowych, aby woda nie przedostała się do rur.
Przykrycie basenu zimową osłoną.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom