Odpowietrzanie grzejników – naprawa wynajmowanych nieruchomości

Ludzie mają obowiązek dbać o wynajmowany dom tak, jakby był ich własnym. Regularne prace konserwacyjne, takie jak wymiana żarówek, dokręcanie śrub w drzwiach szafek i odpowietrzanie grzejników, są łatwe, jeśli wiesz, jak wykonywać je prawidłowo. Posiadając odpowiednią wiedzę i narzędzia, możesz wypełnić zobowiązania wynikające z umowy najmu, być bardziej niezależnym i oszczędzić kontakt z wynajmującym lub agentem wynajmu w poważniejszych i istotnych sprawach.

W tym artykule:

Naprawy i obowiązki konserwacyjne
Odpowietrzanie grzejników
Krok 1: Włącz ogrzewanie
Krok 2: Zlokalizuj grzejniki, które wymagają odpowietrzenia
Krok 3: Odpowietrz grzejniki
Krok 4: Sprawdź ciśnienie
Inne problemy z grzejnikami

Około 85% wszystkich gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii korzysta z centralnego ogrzewania gazowego. To sprawia, że ​​grzejniki wodne są najważniejszym urządzeniem grzewczym w całym kraju. A ponieważ mniej więcej połowa naszych rachunków za paliwo to ogrzewanie i ciepła woda, bardzo ważne jest, aby grzejniki działały prawidłowo i wydajnie. Wszelkie problemy z grzejnikami zmniejszą ilość mocy grzewczej, zwiększając jednocześnie całkowity rachunek za gaz.

Naprawy i obowiązki konserwacyjne

Jeśli Twoje grzejniki lub system centralnego ogrzewania nie działają prawidłowo , Twój wynajmujący musi zorganizować ich naprawę lub wymianę. Prawo nakłada na właściciela nieruchomości pełną odpowiedzialność za zapewnienie funkcjonalnego ogrzewania i ciepłej wody oraz za utrzymanie tych systemów. Warto jest wiedzieć jak odpowietrzyć grzejnik samodzielnie.

Skorzystaj z naszych profesjonalnie przygotowanych listów szablonów, aby poprosić o naprawę ogrzewania i ciepłej wody. Pobierz je jako dodatek do naszego oficjalnego przewodnika, w jaki sposób zlecić wynajmującemu naprawę ogrzewania i ciepłej wody.

Nie oznacza to jednak, że najemcy są całkowicie pozbawieni odpowiedzialności. Najemcom powierza się codzienną konserwację nieruchomości, w tym kaloryferów i instalacji centralnego ogrzewania. Musisz monitorować, czy grzejniki działają prawidłowo i podjąć odpowiednie kroki, jeśli nie. Zaniedbanie może prowadzić do utraty kaucji lub kosztownych rachunków za naprawę, podczas gdy niepotrzebne i nadmierne żądania kierowane do właściciela lub agenta wynajmu mogą nadwerężyć relacje.
grzejnik gazowy

Odpowietrzanie grzejników

Jednym z najczęstszych problemów z systemem ogrzewania jest uwięzienie powietrza w systemie. Do środka czasami przedostają się drobne pęcherzyki powietrza. Po włączeniu ogrzewania, gdy grzejnik nagrzewa się, powietrze będzie się unosiło (zgodnie z zasadami termodynamiki). Jeśli będzie za dużo, zablokuje górną część grzejnika i uniemożliwi pełną cyrkulację wody w układzie. Spowoduje to wolniejsze i ograniczone nagrzewanie pomieszczenia. Nawet jeśli zwiększysz temperaturę z jednostki sterującej, grzejnik prawdopodobnie nigdy nie nagrzeje się w pełni, ale zużyje tyle samo energii, co gdyby to zrobił. Na szczęście ten problem jest bardzo łatwy do naprawienia. Musisz tylko odpowietrzyć chłodnicę. Zajmie to tylko kilka minut, a Twoje problemy znikną. Skorzystaj z poniższego przewodnika krok po kroku.

Krok 1: Włącz ogrzewanie
Aby prawidłowo wykonać pracę, upewnij się, że wszystkie grzejniki w nieruchomości są włączone. Jeśli masz grzejniki z indywidualną regulacją temperatury, sprawdź, czy są włączone na pełnym ogniu i zwiększ temperaturę termostatu w razie potrzeby.

Krok 2: Zlokalizuj grzejniki, które wymagają odpowietrzenia
To proste – sprawdź wszystkie grzejniki w budynku, ale zachowaj ostrożność, ponieważ działają one prawidłowo, mogą się bardzo nagrzewać. Grzejnik, który jest chłodny na górze i ciepły lub gorący na dole, wymaga odpowietrzenia. (Dzieje się tak, ponieważ uwięziony gaz lub powietrze unosi się do najwyższego punktu). Najczęściej należy odpowietrzyć grzejniki na najwyższym piętrze, a nie te na dole posesji.

Krok 3: Odpowietrz grzejniki
Wyłącz ogrzewanie po zlokalizowaniu problematycznych grzejników. Niektóre starsze grzejniki mają klucz przeznaczony do odpowietrzania, ale jeśli pracujesz z bardziej nowoczesnymi, będziesz potrzebować płaskiego śrubokręta. Zlokalizuj zawór, który zwykle znajduje się po jednej stronie grzejnika, a pośrodku niego zobaczysz kwadrat. Umieść koniec śrubokręta w rowku lub włóż klucz do chłodnicy i obróć go bardzo powoli w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Natychmiast dowiesz się, czy w systemie znajduje się powietrze lub gaz, ponieważ usłyszysz syk. Gdy syk ustanie i woda zacznie uciekać, należy natychmiast zamknąć zawór – do złapania wody potrzebna będzie ściereczka lub stary ręcznik. (Nowoczesne grzejniki będą wypuszczać wodę strumieniem, podczas gdy starsze będą ściekać).

Krok 4: Sprawdź ciśnienie
Na kotle znajduje się manometr i jeśli to wskazuje na niskie ciśnienie, może być konieczne uzupełnienie wody do systemu. Aby uzupełnić wodę, użyj kranu lub dźwigni dołączonej do kotła, zwanej „pętlą napełniania”.

Gdy skończysz, ponownie włącz ogrzewanie. Wszystko powinno działać normalnie. Jeśli nie, należy powtórzyć test i ponownie sprawdzić wszystkie grzejniki.

Jeśli nie czujesz się pewnie lub nie jesteś w stanie wykonać powyższych instrukcji, znajdź kogoś, kto jest lub skontaktuj się z właścicielem lub agentem wynajmu. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest pogorszenie sytuacji. Jak nie możemy sobie poradzić sami, to pomoże nam specjalista jakim jest duer.pl/hydraulik/.

Jeśli wykonałeś zlecenie, ale Twój system grzewczy nadal nie działa, powinieneś napisać do wynajmującego lub agenta wynajmującego prośbę o naprawę , opisując problem i kroki, które podjąłeś. Wystarczy e-mail. Dobry wynajmujący doceni Twoje starania, aby samodzielnie rozwiązać sprawę. Należy poczynić przygotowania w celu rozwiązania problemu w rozsądnym czasie, ponieważ właściciel lokalu jest prawnie zobowiązany do utrzymywania instalacji grzewczej w dobrym stanie podczas najmu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom