Naprawy domowe zrób to sam

Ponieważ pandemia zmusza nas do spędzenia dni skulony, nasze domy są znacznie bardziej obciążone niż zwykle. Baterie są bardziej narażone na mycie rąk, toalety spłukiwane są z większą regularnością, a urządzenia są częściej używane. Jeśli masz dzieci w domu, możliwe jest, że Twój salon jest teraz tak samo nękany, jak siłownia.

Przy tak zwiększonych wymaganiach naturalne jest, że dom doświadcza większego zużycia. Plastikowe i gumowe elementy zaczynają się psuć, odpływy zapychają się, a hałaśliwe dzieci i zwierzęta mogą uszkodzić płyty gipsowo-kartonowe i ekrany okienne. Pomocny będzie http://hydraulik.krakow.pl/.

Dobrą wiadomością, zwłaszcza w czasach, gdy wolisz ograniczyć osobiste wizyty specjalistów serwisowych, jest to, że wiele typowych napraw domowych jest stosunkowo łatwych do wykonania, przy użyciu kilku narzędzi i odrobiny wiedzy.

Zatrzymaj kran przed wyciekiem
Niezależnie od tego, czy jest to miarowy czy rytmiczny, nieszczelny kran jest denerwujący i marnotrawny. Rozwiązanie problemu zwykle wiąże się z wymianą części wewnątrz uchwytów. Ale przed demontażem kranu, pierwszym i najważniejszym krokiem jest odcięcie wody, powiedział ekspert ds. projektów w Lowe’s, aby uniknąć przesiąkających pokoje gejzerami. Zobacz ofertę http://hydraulik-krk.pl/.

Zlokalizuj dwa zawory odcinające pod zlewem do ciepłej i zimnej wody i wyłącz je. Następnie odkręć ciepłą i zimną wodę przy kranie. „Jeśli nic nie wyjdzie, jesteś złoty – możesz kontynuować” – powiedział Macfarlane. Jeśli jednak woda wycieka, oznacza to problem z zaworami odcinającymi. Jeśli tak się stanie, powiedział: „zatrzymaj się i wezwij hydraulika”.

Przy odciętym dopływie wody wyjmij uchwyty (lub uchwyt, w modelu z jedną dźwignią) z kranu. Zwykle mają nasadki, które można podważyć, aby odsłonić śruby lub są utrzymywane na miejscu za pomocą małych śrub dociskowych, które można poluzować za pomocą klucza imbusowego.

Pod każdym uchwytem znajdują się różne części w zależności od typu zaworu, z którego korzysta bateria: wkładka, tarcza ceramiczna lub kula. Niezależnie od tego, powiedział pan Macfarlane, odkręć górną nakrętkę za pomocą klucza nastawnego i użyj szczypiec, aby wyciągnąć części. Zabierz części do sklepu dla majsterkowiczów, zasugerował, i poproś o pomoc w znalezieniu zamienników, które pasują idealnie. Następnie zmontuj kran z nowymi częściami w odwrotnej kolejności i przetestuj naprawę, stopniowo otwierając zawory odcinające.

Narzędzia i materiały: śrubokręt płaski, klucze imbusowe, klucz nastawny, szczypce igłowe, części zamienne.

Napraw ekran okna
Kiedy twój nowy szczenię z pandemii wyleje łzę na ekranie twojego okna, nie musi to być otwarte zaproszenie dla much i komarów. Aby to naprawić, usuń ekran, który zwykle jest utrzymywany na miejscu za pomocą małych klipsów lub sprężyn naciągowych. Następnie zlokalizuj splajn, cienki przewód biegnący z jednej strony wokół zewnętrznej krawędzi ekranu.

Umieść ekran na płaskiej powierzchni z wypustem skierowanym do góry. Znajdź koniec wypustu i podważ go śrubokrętem lub nożem, a następnie wyciągnij resztę wypustu z ramy, aby uwolnić stary ekran. „Kiedy już zaczniesz, zwykle możesz go obrać rękami”

Kup rolkę materiału ekranującego pasującą do starego ekranu i wytnij kawałek nieco większy niż ramka. Umieść go na ramie i zacznij go zabezpieczać, wpychając wielowypust z powrotem do kanałów za pomocą narzędzia do zwijania ekranu (jeśli wielowypust został uszkodzony podczas wyjmowania, kup nowy). Utrzymuj ekran napięty podczas pracy, „tak jakbyś układał dywan”, powiedział pan Janiak, „ponieważ nie chcesz, aby ekran był obwisły”.

Po umieszczeniu wypustu odetnij nadmiar materiału ekranującego nożem i zainstaluj ponownie ekran w oknie

Narzędzia i materiały: nóż uniwersalny, narzędzie do zwijania ekranu, rolka zastępczej siatki okiennej.

Napraw toaletę
Chociaż sięganie do wnętrza toalety może wydawać się zniechęcające, większość napraw jest prosta. „Wspaniałą rzeczą w toaletach jest to, że nie zmieniły się zbytnio przez lata – to całkiem proste”

Jeśli toaleta nie chce się spłukać, zdejmij pokrywę ze zbiornika, aby sprawdzić łańcuch biegnący od dźwigni spłukiwania do klapy, okrągły korek na dnie zbiornika. „Wiele razy zdarza się, że łańcuch może nie być zaczepiony o klapę” –

Jeśli toaleta nie przestaje się napełniać lub wydaje się, że od czasu do czasu sama się spłukuje, winowajcą jest zwykle nieszczelna klapa.

Aby to naprawić, zakręć zawór odcinający wodę za toaletą i spłucz toaletę, aby usunąć wodę ze zbiornika. Następnie określ, jakiego rodzaju klapy używa twoja toaleta. Większość toalet używa dwu- lub trzycalowej klapy — jeśli kupisz odpowiedni rozmiar, większość klapek zamiennych będzie działać z każdą marką toalety,

Odczep łańcuch, który łączy dźwignię ze starą klapą, a następnie odepnij klapę od dna toalety. Zainstaluj nową klapę, ponownie załóż łańcuch i włącz wodę, aby przetestować naprawę.

 

Niektóre nowsze toalety używają kanistra z cienką gumową podkładką zamiast tradycyjnej klapy, powiedziała . W tych toaletach podkładki zastępcze nie są uniwersalne, dlatego ważne jest, aby kupić część zaprojektowaną specjalnie dla Twojej marki toalety.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom