Najważniejsze wskazówki dotyczące pakowania w przeprowadzce 

Na kilka tygodni przed przeprowadzką zacznij oszczędzać gazety i zaopatrz się w mocne pudełka kartonowe w różnych rozmiarach. Po złożeniu pudełek oklej podstawę podwójnym paskiem dobrej jakości taśmy do pakowania . To nie jest czas na oszczędzanie pieniędzy na tanich pudełkach i taśmie rabatowej…

Uporządkuj najważniejsze

Zacznij od spakowania walizki z wystarczającą ilością czystych ubrań na kilka dni i dodaj niezbędne rzeczy, takie jak przybory toaletowe, szczoteczka do zębów, lekarstwa, suszarka do włosów, biżuteria, laptop i ładowarka do telefonu. Wrzuć też cenne przedmioty do tej walizki. Warto skorzystać z profesjonalistów oferujących usługi przeprowadzki Wrocław.

Unikaj stresu pierwszej nocy

Kup duże przezroczyste plastikowe pudełko i zapakuj w nie niezbędne przybory kuchenne – ściereczki, nożyczki, taśmę klejącą, czajnik, torebki herbaty, kilka kubków, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, otwieracz do konserw, korkociąg i śrubokręt. Co więcej, miej pod ręką cały zestaw narzędzi oferując transport mebli Poznań.

Spakuj się rozsądnie

Lekkie rzeczy wkładaj do dużych pudeł, a ciężkie do małych. Następnie oznacz swoje pudełka na dwa sposoby: zaznacz, do którego pokoju się udają i wypisz zawartość pudełka. Umieść etykiety po dwóch stronach (zamiast na górze), tak aby były widoczne. Możesz nawet użyć etykiety lub długopisu w innym kolorze na pokój.

Śledź, co masz

Ponumeruj pudełka i zapisz, co znajduje się w każdym ponumerowanym pudełku – w ten sposób dowiesz się, ile pudełek powinieneś mieć na drugim końcu i które z nich zaginęły.

Idź delikatnie

Wyraźnie oznacz pudełka zawierające delikatne rzeczy i starannie je wypełnij. Ułóż talerze po bokach jak płyty winylowe i najpierw umieść ręcznik lub folię bąbelkową na spodzie. Gniazduj miski dwie lub trzy na raz, z warstwą papieru między każdą miską, a następnie pakuj je na brzegach. Zawiń kubki i szkło podwójną warstwą papieru i zapakuj je również na brzegach.

Pomyśl mądrze

Miej pod ręką rolkę małych plastikowych torebek na śruby i wkręty. Kiedy rozkładasz mebel, włóż wszystkie śruby do torby i przyklej taśmą do mebli. Sfotografuj tył telewizora, aby wiedzieć, jak go ponownie podłączyć, i przymocuj przewody zasilające do odpowiedniego zestawu. W przeciwnym razie prawie na pewno się pomieszają.

Oszczędź miejsce do pakowania

Użyj swoich walizek i toreb do noszenia mniejszych rzeczy i uszczelnij próżniowo zapasowe kołdry i poduszki, a także ubrania, których prawdopodobnie nie będziesz potrzebować przez kilka tygodni (lub nawet miesięcy).

Oszczędzaj czas

Jeśli szuflady w szafkach na ubrania wysuną się całkowicie, pozostaw zawartość na miejscu. A jeśli możesz sobie na to pozwolić, zainwestuj w kartony do garderoby   – w ten sposób szybko i łatwo opróżnisz swoją szafę bez zdejmowania wszystkiego z wieszaków.

Nie zapomnij o skrzypcach

Zwiń dywaniki i przymocuj trzema paskami mocnej taśmy pakowej. Chroń jasne przedmioty przed kurzem i brudem, całkowicie przykrywając je przemysłową folią stretch. Jeśli pakujesz lampy, wyjmij najpierw żarówki i zaznacz, z której lampy pochodzi każda z nich. Zapakuj biżuterię w kartoniki na jajka, aby się nie zaplątała, lub włóż ją między dwie warstwy folii spożywczej, a następnie zwija. Łatwy!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom