Jakie płytki są w tym sezonie modne

Płytki ceramiczne w ostatnim okresie czasu zdobywają niesamowitą popularność, dzięki jakości ich wykonania i fasonowi jaki prezentują stały się modne, jak chociażby dodatkowe materiały dekoracyjne np.: drewno czy kamień.

Firmy związane z produkcją płytek, mają wyobrażenie o najświeższych kierunkach, które widuje się na salonach branżowych i fason, jaki obowiązuje na konkretny sezon układają w swoich katalogach sprzedaży. Obowiązujący trend na ten rok, to płytki, które imitują drewno.

Nowa jakość płytek ceramicznych

Płytki znajdują swoje przeznaczenie w łazienkach, w kuchni i tam, gdzie sobie wymyśli właściciel domu i ułoży specjalista. Na dzisiejszy dzień, często je się napotyka w salonach. Świeże kierunki nie pomijają także ich formatów. Wymiarem dominującym są formaty 30×60 cm i 20×50 cm – jako towar o uniwersalnym zastosowaniu – do położenia na podłogę, jak i na elewację – w wszelkiej frakcji mieszkania.

Płytki ceramiczne jak kameleon – udają drewno oraz kamień

Co rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka, to że zauważalną tendencją jest naturalność połączona z postępem technologii, która przynosi szansę fabrykantom na zrobienie niepowtarzalnych produktów w formie płytek. Cechą specyficzną tych płytek jest ceramiczne polerowanie, które ma stwarzać głębie na ich powierzchni. Rezultaty tych prac są takie, że płytki ceramiczne idealnie odzwierciedlają rozmaite wzory i kolorystykę materiałów stworzonych przez naturę. Jeden rodzaj płytek udaje w idealny sposób drzewo. Za to drugi rodzaj płytek nienatchniony naturą, to – płytki ceramiczne o wyglądzie marmuru. Producenci do ich wytworzenia stosuje się technikę druku cyfrowego, który pozwala otrzymywać efekt zdobniczy połączony z dużymi parametrami użytkowymi.

Oba typy płytek wyżej opisanych można nabyć dużych formatach – 60×60 cm, aż do rozmiarów powyżej 1m. Ich rozmiary pozwalają na zakładanie interesujących kompozycji, można tworzyć wzory klasyczne jak jodełka. Równoległą zaletą jest możliwość aranżowania kompozycji nie tylko na ziemi, jednakże też tworzenie wzorów na ścianach. Kapitalnym dopełnieniem płytek ceramicznych są cokoły, taco i mozaika, dzięki czemu można je wykorzystać przy ozdobie kominka, albo nowatorski sposób połączyć elewacje z podłogą.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom