Jak wyczyścić swoje biurko?

Musisz jak najszybciej wyczyścić swoje obrzydliwe biurko: oto jak to zrobić dobrze
Przeciętne biurko jest skażone szokującą ilością bakterii (nawet więcej niż toaleta publiczna). Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących sprzątania biura, aby pozbyć się zarazków ze swojego miejsca pracy.

Każdy prezentowany przez nas produkt został niezależnie wybrany i sprawdzony przez naszą redakcję. Jeśli dokonasz zakupu za pomocą dołączonych linków, możemy otrzymać prowizję.

 

Twoje biurko roi się od tysięcy bakterii: oto jak je wyczyścić

Przeciętne biurko jest skażone szokującą ilością bakterii (nawet więcej niż toaleta publiczna). Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących sprzątania biura, aby pozbyć się zarazków ze swojego miejsca pracy.
Siedząc przy biurku, pisząc na klawiaturze i popijając kawę z filiżanki, otaczają Cię tysiące (a może nawet miliony) zarazków. W rzeczywistości powierzchnie wokół Twojego miejsca pracy to jedne z najgorszych ognisk bakterii, z którymi stykasz się każdego dnia. Przedmioty biurowe, takie jak klawiatury i biurka, są pożywką dla bakterii, jednak te często dotykane powierzchnie są rzadko czyszczone , zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez portal poszukiwania pracy. Respondenci zgłaszali, że czyściły mysz i klawiaturę komputerową średnio mniej niż dwa razy w miesiącu, a biurka około trzy razy w miesiącu. Można o tym poczytać na stronie http://koronawirusozonowanie.pl.Prawie jedna czwarta na 1000 respondentów przyznała się również do spędzenia przynajmniej jednego dnia pracy bez mycia rąk przez okres jednego miesiąca. Te niezdrowe nawyki mogą prowadzić do tego, że miejsce pracy roi się od zarazków. Pomoże pozbyć się ich ozonowanie Warszawa.

Według badań przeprowadzonych przez badaczy, przeciętne biurko jest pełne około 800 bakterii na cal kwadratowy. Nieumyty kubek do kawy stojący przy biurku i telefon służbowy są jeszcze grubsze, odpowiednio 2200 i 1600 bakterii na cal kwadratowy. Dla porównania, deska sedesowa biurowa zawiera około 59 bakterii na cal kwadratowy, czyli niewielką część zarazków, z którymi stykasz się na własnym biurku. Pomyśl o tym następnym razem, gdy będziesz jeść lunch, odbierając telefony lub pisząc e-maile.

Kontakt z tymi pełnymi bakterii powierzchniami biurowymi może prowadzić do poważnych chorób i infekcji. Jedno z badań wykazało, że 96% z 25 testowanych klawiatur było skażonych potencjalnie szkodliwymi bakteriami, w tym drobnoustrojami chorobotwórczymi, takimi jak E. coli , która pochodzi z kału i Staphylococcus aureus (MRSA) , bakteria oporna na antybiotyki, która powoduje infekcje .

Co gorsza, prawie trzy czwarte respondentów ankiety stwierdziło, że poszło do pracy podczas choroby. A kiedy ktoś w twoim gabinecie jest chory, ryzyko infekcji może wynosić nawet 90%, jak pokazują badania przeprowadzone na Uniwersytecie . Badanie wykazało, że ponad połowa powierzchni w miejscu pracy, w tym uchwyt dzbanka do kawy , klamki do drzwi, telefony i biurka, może zostać zarażona wirusem, gdy w biurze jest tylko jedna chora osoba. Jednak proste czynności sanitarne, takie jak mycie rąk przed jedzeniem i regularne czyszczenie chusteczkami dezynfekującymi , zmniejszyły ryzyko infekcji do mniej niż 10%.

Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, myj ręce dobrze i często, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem.

Chociaż często dotykane przedmioty na biurku, takie jak klawiatura, telefon i mysz komputerowa, mogą być trudne do całkowitego uwolnienia od zarazków, właściwe nawyki czyszczenia mogą poważnie pomóc. Przede wszystkim, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków, myj ręce dobrze i często, zwłaszcza po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem. Następnie postępuj zgodnie z tymi praktykami czyszczenia, aby regularnie dezynfekować biurko i inne przedmioty biurowe. Aby Twoje miejsce pracy było lśniące, rozważ wycieranie tych powierzchni biurowych każdego wieczoru przed wyjściem z pracy.

Telefon komórkowy i długopis na notebooku przy czarnej kawie na półce

 

Jeśli w pracy używasz kubka do kawy lub butelki wielokrotnego użytku , myj ją codziennie w płynie do mycia naczyń i gorącej wody lub zabieraj do domu każdego wieczoru po pracy, aby przemyć ją w zmywarce .
Używaj chusteczek dezynfekujących do czyszczenia przedmiotów, takich jak zszywacz, dyspenser taśmy, nożyczki i najczęściej używane pióra, upewniając się, że wycierasz je ze wszystkich stron.
Rozważ mycie mydłem i wodą innych akcesoriów biurkowych, takich jak uchwyty na długopisy.
Następnie możesz zdezynfekować powierzchnię swojego biurka.

Usuń wszystkie przedmioty, w tym komputer (jeśli to możliwe), telefon, uchwyt na długopis, zszywacz i inne akcesoria z biurka (lub odsuń je na bok podczas czyszczenia).
Użyj chusteczek dezynfekujących, aby dokładnie wytrzeć całą powierzchnię.
Poczekaj, aż roztwór czyszczący wyschnie, zanim włożysz elementy biurka z powrotem na miejsce.
mała powierzchnia biurowa z rolowanymi drzwiami

Przed czyszczeniem akcesoriów i ekranów komputerowych wyłącz urządzenie oraz odłącz klawiaturę i mysz. Wykonaj te czynności, aby wyczyścić klawiaturę.

Usuń wszelkie luźne okruchy i kurz z klawiatury, delikatnie potrząsając nią do góry nogami nad koszem na śmieci.
Rozpyl sprężone powietrze między klawiszami, aby usunąć pozostałe zanieczyszczenia.
Wyczyść klawiaturę ściereczką dezynfekującą, zwracając szczególną uwagę na często używane klawisze, takie jak spacja i klawisz Enter.
Przed czyszczeniem możesz wycisnąć dodatkowy płyn z chusteczki, aby uniknąć kapania wilgoci do otworów, co może uszkodzić klawiaturę.
Postępuj zgodnie z podobnymi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia myszy komputerowej.

Odłącz mysz i wyjmij baterie w razie potrzeby, a następnie wyczyść wszystkie boki i zwój ściereczką dezynfekującą.
W przypadku laptopów przeciągnij chusteczką dezynfekującą po touchpadzie, uważając, aby nadmiar wilgoci nie dostał się do otworów.
Aby wyczyścić ekran komputera, unikaj używania ręczników papierowych, szmat do czyszczenia, środków do czyszczenia szkła i innych żrących chemikaliów, ponieważ mogą one uszkodzić ekran LCD.

Przetrzyj wyświetlacz ściereczką z mikrofibry zwilżoną rozcieńczonym roztworem łagodnego płynu do mycia naczyń i ciepłej wody.
Spłucz szmatkę czystą wodą, wyciśnij nadmiar wilgoci, a następnie ponownie wytrzyj, aby usunąć wszelkie pozostałości mydła.
Jak czyścić telefon stacjonarny
Chusteczki dezynfekujące sprawdzają się również dobrze do czyszczenia telefonu biurkowego.

Odłącz urządzenie i wytrzyj wszystkie powierzchnie, w tym uszy i ustniki, przewody i przyciski.
Aby Twój telefon był wolny od zarazków , przed użyciem upewnij się, że masz czyste ręce.
Staraj się czyścić telefon biurowy codziennie i natychmiast po użyciu telefonu przez kogoś innego.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie