Dwa rodzaje sufitów napinanych

Istnieją dwa rodzaje sufitów napinanych stosowanych w celu zastąpienia usuwania popcornu z sufitu: sufit z tkaniny elastycznej i sufit z rozciągliwego PCV . W tym artykule opiszę, czym są takie same i co je wyróżnia. Byłem jednym z pierwszych wykonawców mieszkaniowych w New Jersey i Nowym Jorku, który zaczął montować sufity napinane w naszej okolicy, kiedy moja firma została autoryzowanym instalatorem.

Od tego czasu miałem okazję współpracować z różnymi producentami i instalatorami sufitów napinanych przy różnorodnych projektach komercyjnych i mieszkaniowych. Dziesięć lat i trzy firmy później, nasza firma, , importuje surowce od najbardziej zaawansowanych światowych producentów w Europie i USA do wszystkich typów zastosowań ściennych i sufitowych. Produkujemy również wysokiej jakości zadrukowane okładziny ścienne i sufitowe do niestandardowych prac projektowych. Można więcej poczytać na stronie https://dekodps.pl/.

Moją specjalnością są tekstylne sufity napinane o dużej rozpiętości, ale dobrze znam również instalacje sufitowe z PVC.

Podobieństwa do sufitów napinanych z tkaniny i PVC:

Podstawową koncepcją sufitów napinanych z PVC i tkaniny jest to, że oba składają się z 2 części:

Oboje używają toru obwodowego (zwanego też profilem obwodowym lub szyną montażową) i
Materiał, który rozciąga się na całej powierzchni sufitu popcornowego, jest przymocowany do prowadnicy obwodowej i utrzymuje napięcie. Sufity napinane montaż najlepiej wykonają specjaliści.
Oba rodzaje sufitów napinanych można zastosować, aby osiągnąć takie same lub podobne rezultaty. Oto kilka przykładów zastosowań:

Tkanina akustyczna i mikroperforowana akustyczna membrana PVC mogą być stosowane w suficie akustycznym. Zwykle za tkaniną lub membraną PCV musi być zastosowany pochłaniacz akustyczny, aby pochłonąć falę dźwiękową. Tradycyjnie jako pochłaniacz stosuje się włókno szklane, włókninę poliestrową lub bawełnianą izolację akustyczną.

Przezroczyste tkaniny i półprzezroczyste membrany PVC przepuszczają pewną ilość światła przez materiał, tworząc efekt rozświetlający. Istnieją różne stopnie przezierności w różnych prześwitujących tkaninach i membranach PVC. Oczywiście źródło światła musi znajdować się za tkaniną lub membraną PCV. Taśmy i węzły LED są używane w tego typu instalacjach, ponieważ mają najdłuższą żywotność spośród wszystkich dostępnych na rynku elementów oświetleniowych.

Zarówno PVC, jak i tekstylia mogą być używane do zamykania sufitu popcornowego i unikania niechlujnego usuwania sufitu z popcornu lub bardzo kosztownego usuwania popcornu z azbestu.

Zarówno PCV, jak i tekstylia nadają się do zadruku, ale tekstylia są znacznie częściej używane do tych zastosowań ze względu na wyższą jakość druku i brak zniekształcenia grafiki podczas instalacji.

Różnice w technikach montażu sufitów napinanych

Podwijanie to proces mocowania tkaniny sufitu o dużej rozpiętości do toru. Instalacja typu harpun służy do mocowania membrany PCV do toru.

Obie metody wykorzystują specjalne narzędzie ręczne – zaokrągloną łopatkę do wciskania materiału w tor, ale tutaj jest główna różnica: sufity napinane z tkaniny są instalowane w temperaturze pokojowej, podczas gdy membrana PVC może być instalowana tylko za pomocą kanonów grzewczych, które podgrzewają powietrze i membrana, dzięki czemu jest rozciągliwa i giętka.

Najczęściej do instalacji z PVC stosuje się zbiorniki na propan i armaty, ponieważ te elektryczne nie są wystarczająco skuteczne. Wadą tej metody jest to, że tlen jest spalany w pomieszczeniu, a PVC zaczyna odgazowywać toksyny, podczas gdy instalatorzy montują membranę sufitową w torze. Sufity z PCV odprowadzają gaz przez cały okres użytkowania, długo po montażu.

Druga różnica dotyczy wyglądu

Charakterystyczny popularny wygląd i główny powód, dla którego sufit z PVC jest powszechny pomimo jego odgazowywania, to duża gama kolorów i wykończenie na wysoki połysk. Niektóre sufity wyglądają jak lustra, odbijając całe pomieszczenie. W rękach dobrego projektanta wnętrz i doświadczonego instalatora sufity o wysokim połysku mogą wyglądać naprawdę spektakularnie. Z drugiej strony tekstylia mają przeważnie matowe wykończenie, porównywalne z malowanymi powierzchniami z płyt kartonowo-gipsowych. Kolory zapasów tekstyliów są bardzo ograniczone i zwykle obejmują biel, beż i czerń. Drukowanie niestandardowych kolorów na żądanie z łatwością rekompensuje tę wadę.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom