8 Wskazówek, Jak Utrzymać Porządek W Biurze

Co więcej, wygląd Twojego biura wpływa również na postrzeganie Twojej firmy przez klienta i klienta.

Dzieje się tak dlatego, że zagracony, bałagan w biurze może oznaczać nieporządek, a także sprawiać wrażenie, że tak naprawdę cię to nie obchodzi. Najwyraźniej jest to ryzykowne przesłanie do przekazania.

Tak więc, chociaż masz inne pilne priorytety, utrzymanie czystości i porządku w pomieszczeniach przynosi korzyści biznesowe, takie jak zwiększona produktywność, lepszy wygląd i wyższa motywacja.

8 wskazówek, jak utrzymać porządek w biurze
Przydziel zadania: jeśli oczekujesz, że pracownicy będą odpowiedzialni za utrzymanie czystości w biurze, musisz delegować zadania. Jasno określając, kto powinien robić, zapewnisz odpowiedzialność i unikniesz przerażającej odpowiedzi „to nie moja praca!” Z kolei musisz być uczciwy i realistyczny, a także uważać na koszty. Na przykład, może być bardziej opłacalne zainwestowanie w komercyjny środek czyszczący niż zlecenie jednego z członków zespołu sprzątania wspólnej kuchni.

Posprzątaj swoje biurko przed wyjściem na cały dzień: Nabierz nawyku sprzątania i zamawiania swojego biurka przed wyjściem do domu. Oprócz zwiększenia porannej produktywności może pomóc zapewnić, że ważne dokumenty i notatki nie zostaną zakopane pod stosem dokumentów. Ponadto zainwestuj w narzędzia organizacyjne, takie jak tace i pojemniki na ołówki, i korzystaj z solidnej niszczarki do papieru, dzięki czemu wrażliwe dokumenty, które nie są już potrzebne, można wyrzucić zamiast zbierać kurz.

Daj przykład: bądź dumny z wyglądu swojego miejsca pracy. Jeśli nie, nie możesz też oczekiwać nikogo innego.
Przypomnienia o postach: zidentyfikuj typowe problematyczne obszary, takie jak nieumyte naczynia pozostawione w zlewie lub kurz gromadzący się na czyimś biurku i przypnij notatkę. Niektórym pracownikom może się to wydawać irytujące, ale służy jako ciągłe przypomnienie tego, czego się oczekuje – i zawsze możesz uczynić zabawnym, aby rozjaśnić ton. Skuteczne jest też ozonowanie.

Użyj maty: maty wejściowe lub chodniki wzdłuż dobrze używanych korytarzy doskonale nadają się do zatrzymywania kurzu i brudu oraz powstrzymywania ich rozprzestrzeniania się po całym biurze. Są szczególnie cenne podczas deszczu, a także pomagają zminimalizować ryzyko kosztownych poślizgnięć i upadków.
Bądź na bieżąco: jeśli nie jesteś wielkim fanem odkurzaczy i sprayów antybakteryjnych, porządek w Twoim biurze może z łatwością uciec od Ciebie. Problem polega na tym, że gdy to się stanie, naprawa zajmuje dużo więcej czasu. Zapewnij sprzęt do czyszczenia w pomieszczeniach ogólnodostępnych: Ułatw personelowi wzięcie odpowiedzialności za sprzątanie wykonując Warszawa ozonowanie. Upewnij się, że płyn do mycia naczyń i ściereczki do naczyń są dostępne w każdej wspólnej kuchni, a także spray kuchenny i ściereczki. Upewnij się również, że toalety są wyposażone w szczotki toaletowe i dużą ilość mydła do rąk. Więc nie ma wymówki…

Zapewnij sprzęt do czyszczenia w pomieszczeniach ogólnodostępnych: Ułatw pracownikom wzięcie odpowiedzialności za sprzątanie. Upewnij się, że płyn do mycia naczyń i ściereczki do naczyń są dostępne w każdej wspólnej kuchni, a także spray kuchenny i ściereczki. Upewnij się również, że toalety są wyposażone w szczotki toaletowe i dużą ilość mydła do rąk. Więc nie ma wymówki…

Zapewnij kosze na śmieci: Nie pozwól, aby gromadziły się śmieci. Zamiast tego umieść pojemniki w pobliżu każdego biurka, aby ułatwić ludziom wyrzucanie przedmiotów. Można nawet rozważyć kilka prostych zakładów recyklingu i promować „ekologię”.

Podsumowując, jeśli okaże się, że ilość czasu i wysiłku potrzebnego do utrzymania czystego biura wpływa negatywnie na podstawową działalność biznesową, którą tylko Ty jesteś w stanie wykonać, warto zlecić outsourcing komercyjnej firmie sprzątającej.

Ale jak utrzymywać porządek w biurze? Dlaczego nie powiesz nam w komentarzach poniżej.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Biznes