4 kroki, które należy wykonać, gdy pęknie rura

Nikt nie może zaprzeczyć, że posiadanie domu to duży wydatek, zwłaszcza jeśli jest to dojrzały model. Jeśli chodzi o popękaną fajkę wodną, ​​uszkodzenie może być poważne dla domu, mienia i zdrowia, jeśli bałagan nie zostanie odpowiednio posprzątany. Można naprawiać samodzielnie, lub wezwać speca jak hydraulik Mokotów.

W przypadku pęknięcia rury w domu należy wykonać cztery kroki.

1. Zatrzymaj wodę

Po pierwsze, wyłącz dopływ wody, gdy podejrzewasz, że rura pękła, nawet jeśli nie wiesz, skąd pochodzi woda. Kran zatrzymujący znajduje się na wodociągu. Zwykle znajduje się pod zlewem kuchennym lub tam, gdzie główna rura przyłączeniowa łączy się z Twoim domem. Każdy członek rodziny powinien znać położenie kranu odcinającego wodę na wypadek sytuacji awaryjnych pomocny jest hydraulik Wola.

Po wyłączeniu głównego przełącznika wody musisz opróżnić rury. Aby to zrobić, włącz zimną wodę do wszystkich kranów. Pamiętaj, aby przynajmniej raz spłukać każdą toaletę. Wyłączyć podgrzewacz ciepłej wody. Gdy system ciepłej wody zostanie wyłączony, wróć do każdego kranu i włącz gorącą wodę, aby opróżnić ten dopływ. Kiedy nie będzie już bieżącej wody z kranu, przeciek ustanie.

2. Zlokalizuj pękniętą rurę i sprawdź uszkodzenia

Po spuszczeniu całego nadmiaru wody zlokalizuj pękniętą rurę. Sprawdź uszkodzenia i zastanów się, gdzie znajduje się rura, zanim uciekniesz do sklepu dla majsterkowiczów. Niezależnie od uszkodzenia lub rozmiaru przerwy, wymiana głównej rury wodociągowej zajmie więcej czasu i wysiłku, ponieważ mieści więcej wody i prowadzi do dodatkowych połączeń, w przeciwieństwie do pojedynczej rury pod zlewem w łazience.

Jeśli jest to mała przerwa, możesz ją załatać i zapobiec dalszym uszkodzeniom, jednocześnie oszczędzając pieniądze. Jeśli jednak używasz komercyjnej taśmy lub chemicznego środka wiążącego, miej oko na tę naprawę, ponieważ może pęknąć później i wrócisz tam, gdzie zacząłeś.

3. Napraw pękniętą rurę

Naprawianie pęknięcia lub pęknięcia w rurach innych niż główne jest zwykle dość proste, ale może być kosztowne w zależności od wybranego materiału do naprawy. Oto niedroga naprawa małych pęknięć i przerw wodnych, która zapewnia również doskonałą przyczepność.

Będziesz potrzebować bardzo długiego zwykłego węża ogrodowego i dwóch lub trzech zacisków węża lub podobnych uchwytów, które powodują ekstremalne zwężenia. Zmierz szczelinę lub pęknięcie i przytnij wąż ogrodowy o około dziesięć cali dłuższy niż jest to konieczne do wypełnienia pękniętego obszaru.

Następnie pokrój wąż ogrodowy, aby można go było wsunąć przez pęknięcie lub pęknąć w rurze wodnej. Używając zacisków węża lub podobnych uchwytów, przytrzymaj część węża nad uszkodzonym obszarem i ściśnij ją tak mocno, jak to możliwe. Sprawdź swoją naprawę, włączając wodę.

Jeśli przerwa jest większa, użyj piły do ​​metalu, aby odciąć część pękniętej rury. Pamiętaj, aby wyciąć go o około cal większy po obu stronach pęknięcia. Podczas wymiany brakującego kawałka rury należy użyć przekładek dystansowych i uszczelniacza, ale nie dokręcać ich zbyt mocno. Kiedy nakrętka dociskowa jest zbyt mocno dokręcona, powoduje to efekt owalu, który prowadzi do dalszego przecieku. Jeśli nakrętka kompresyjna została zbyt mocno dokręcona, a owalne owale naprawcze, zacznij od kolejnej nakrętki kompresyjnej.

4. Przyprowadź profesjonalną ekipę suszącą

Jeśli woda z pękniętej rury znajduje się na ścianach lub sufitach, a także na podłodze, skontaktuj się z profesjonalną firmą zajmującą się renowacją wody. Samo użycie wentylatorów i otwartych okien do osuszenia przemoczonego obszaru jest zaproszeniem do pleśni, pleśni, a nawet poważnej choroby dla Twojej rodziny. Będziesz także chciał odciąć zasilanie elektryczne w tej części domu, aby zabezpieczyć się przed wstrząsami.

Jeśli pomyślnie przywróciłeś swój dom do pierwotnego stanu lub samodzielnie naprawiłeś pękniętą rurę, gratulujemy! Pamiętaj, aby uruchomić zimną wodę, a następnie ciepłą wodę; i nie zapomnij spłukać toalet przed rozpoczęciem normalnego użytkowania.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rozrywka