10 typowych problemów związanych z weselami na świeżym powietrzu – i jak je rozwiązać

Wesela na świeżym powietrzu są piękne i bardzo powszechne. Przychodzą także ze swoimi wyzwaniami. Rozwiąż każdy problem z naszym przeglądem typowych problemów związanych z weselami na świeżym powietrzu i dowiedz się, jak je wszystkie rozwiązać.

Jest coś magicznego w organizowaniu ślubu na świeżym powietrzu i zatrudnianiu matki natury jako miejsca ślubu . Jednak bez względu na to, gdzie organizujesz wesele na zewnątrz, istnieją pewne przeszkody związane z weselami na świeżym powietrzu. Nawet najbardziej malownicze dni mogą nadejść wraz z wyzwaniami. Od ciągle zmieniających się elementów i nieproszonych gości (robaków) po skomplikowaną logistykę i wynajem, wesela na świeżym powietrzu wymagają dodatkowego planowania. Oto 10 typowych problemów związanych z weselami na świeżym powietrzu i sposoby ich rozwiązania.

Elementy

Pogoda była i zawsze będzie nieprzewidywalna. Każdy sezon przynosi swój własny zestaw piękna i własny zestaw trudności. Na szczęście istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać wszelkie problemy pogodowe.

Poznaj swoją lokalizację. Jeśli bierzesz ślub blisko domu, prawdopodobnie dobrze wiesz, jakie są trendy pogodowe i jak szybko mogą się one zmieniać. Na przykład, jeśli mieszkasz tam gdzie, wiesz, że rzadko pada. Jeśli twój ślub w miejscu, którego nie znasz, poznaj okolicę. Skorzystaj z, aby dowiedzieć się, jak zmienia się pogoda w tym regionie i jakie elementy są zwykle z tym związane. Możesz nawet sprawdzić datę ślubu. Jeśli bierzesz ślub na miejscu ślubu, możesz chcieć mieć plan awaryjny na wypadek śniegu.
Przyjdź przygotowany. Kiedy już wiesz, jakich elementów się spodziewać (lub czego możesz się spodziewać), możesz sformułować plan i wyprzedzić pogodę. Szeroki wybór znajdziecie na stronie http://namioty.nowit.pl/.
Deszcz
O każdej porze roku od czasu do czasu pada deszcz. Jeśli data twojego ślubu przypada w szczególnie deszczowej porze lub miejsce twojego ślubu znajduje się w typowo deszczowym miejscu, oto kilka środków ostrożności, które należy podjąć zanim zdecydujemy się na wynajem namiotu.

Połóż kaucję na namiocie. Trzymaj go w bezpiecznym miejscu i wyznacz pracowników obiektu, aby go postawili, jeśli pogoda się zmieni. (Powinni to przećwiczyć z wyprzedzeniem.) Alternatywnie, poszukaj miejsc z częściowym zadaszeniem na ceremonie na świeżym powietrzu, jeśli chcesz szybko zmienić i wnieść więcej rzeczy do środka.
Przykryj jedzenie. Jeśli organizujesz przyjęcie na świeżym powietrzu, dobrze jest zadbać o to, aby obszar ten był pokryty jakąś konstrukcją odporną na warunki atmosferyczne. Mogą być całkowicie otwarte ze wszystkich stron, dzięki czemu zachowują wrażenie na zewnątrz. Namiot, markiza lub altana (jeśli jest na terenie posesji) mogą sprawić, że catering będzie suchy.
Zapewnij parasole. Dotyczy to wesel w miejscach szczególnie narażonych na deszcz. Zamów hurtowo tanie parasole w kolorach ślubu i umieść je w wiaderkach przy wejściu na ceremonię. Stwórz uroczy znak, który mówi coś w rodzaju: „Twoje oczy mogą nie pozostać suche, ale przynajmniej tak będzie” i pozwól gościom wziąć parasol, który pozostanie suchy przez całą noc.
Silne wiatry
Wiatr potrafi wstrząsnąć.

Zabezpieczyć wszelkie pokrycia. Jeśli zamówiłeś namioty lub markizy na ceremonię lub przyjęcie, upewnij się, że są one odporne na wiatr (sprzedawca powinien Ci to powiedzieć). Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest puszczenie masztu namiotu i zranienie któregokolwiek z twoich gości.
Zważ wszystko. Od elementów dekoracyjnych, takich jak wizytówki i elementy centralne, po elementy logistyczne, takie jak światła, upewnij się, że wszystko jest przyklejone taśmą lub w inny sposób obciążone, aby utrzymać je na miejscu.

Wilgotność lub nadmierne ciepło

Każdy chce słońca w dniu ślubu na świeżym powietrzu. Jednak za dużo, a Twoi goście będą się topić (i palić).

Zaplanuj w godzinach szczytu słońca. Między południem a 15:00 słońce jest zazwyczaj najjaśniejsze i najgorętsze. Jeśli możesz rozpocząć ceremonię przed lub zaraz po niej, sytuacja może się nawet nieznacznie ostygnąć.
Zapewnij SPF. Przede wszystkim pamiętaj o nałożeniu SPF przed ceremonią, a jeśli nosisz makijaż, upewnij się, że zawiera on również SPF. Kup małe tubki z filtrem przeciwsłonecznym i umieść je w pojemnikach w pobliżu wejścia na ceremonię, aby goście mogli je chwycić i zastosować w razie potrzeby przez cały dzień. Umieść dodatkowe rurki w łazienkach, aby goście mogli w razie potrzeby uzupełnić zapas.
Utrzymuj gości w chłodzie. Jeśli masz do czynienia ze słońcem i wilgocią, zechcesz podwoić ochronę gości. Podobnie, zapewnij wachlarze papierowe wszystkim gościom, którzy wchodzą na miejsce. Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością, możesz nawet wydrukować programy ceremonii na fanach i poprosić gości lub woźnych, aby rozdali je wszystkim.
Pozostań nawodniony. Upewnij się, że w pobliżu ceremonii i przyjęcia zapewniasz małe butelki z wodą lub duże dzbanki do serwowania wody. Dodaj owoce do mieszanki, aby ulepszyć ofertę, aby goście byli nawodnieni i szczęśliwi.
Zimny ​​front
Trudno się czymkolwiek cieszyć, kiedy jest zimno. Nie pozwól, aby chłodne temperatury odciągały gości weselnych od Twojego wielkiego dnia.

Osłaniaj swoich gości. Podobnie jak w przypadku innych warunków pogodowych, pomyśl o swoich gościach i daj im to, czego potrzebują, aby czuć się komfortowo. W takim przypadku wystarczy lekki szal. (Jeśli uważasz, że goście będą potrzebować czegoś cieplejszego, możesz zamiast tego rozważyć zaplanowanie ceremonii w pomieszczeniu). Ułóż je na oparciach krzeseł lub umieść w koszach na końcu każdej ławki lub rzędu, aby goście mogli je chwycić.
Podnieś ciepło. Ponownie, sprowadza się to do znajomości obszaru. Jeśli temperatury zazwyczaj spadają w nocy, przygotuj się z grzejnikami i zapytaj wcześnie, czy lokal może zapewnić lampy grzewcze do obszarów zewnętrznych. Możesz również rozważyć współpracę z lokalem, aby ustawić miejsce na ognisko, aby goście mogli się cieszyć i ogrzewać.
Podawaj ciepłe napoje. Jeśli organizujesz jesienną lub zimową fête, współpracuj z barmanami, aby stworzyć ciepłe koktajle i koktajle bezalkoholowe na przyjęcie (lub nawet podczas ceremonii). Nic nie smakuje lepiej niż

Podczas tych niezapomnianych wesel na plaży i na podwórku Ty i Twoi goście możecie napotkać problemy z niechcianym brudem i piaskiem.

Chroń sukienkę. Dla panny młodej noszącej sukienki nawet z lekkimi trenami rozsądnie jest zainwestować w halkę ślubną. Pozwoli to usunąć ten brzeg z ziemi i utrzyma go tak czysto, jak to tylko możliwe. Chociaż większość sukien ślubnych kończy się brudnymi obszyciami, więc nie przejmuj się tym zbytnio.
Trzymaj buty z dala od piasku. Jeśli organizujesz wesele na plaży, zachęć gości do zdjęcia butów. Na szczęście z wyprzedzeniem poznają lokalizację i prawdopodobnie odpowiednio zaplanują wybór butów. Możesz zdecydować się na zapewnienie gościom tanich sandałów, w które będą mogli wskoczyć na ceremonię i przyjęcie.
Rozważ podłogę. Inną opcją na wesela na świeżym powietrzu z wątpliwymi sytuacjami na ziemi jest po prostu zastosowanie podłogi. Możesz wynająć tymczasową podłogę w postaci drewnianych desek lub piankowych płytek, które utrzymają Ciebie i Twoich gości z dala od podłoża.

Szkodniki

Nie, nie mówimy o żadnych dalekich krewnych ze złą krwią. Mówimy o robakach, ptakach i wszystkim innym, co może się liczyć jako niechciany gość.

Robaki
Niezależnie od tego, czy bierzesz ślub rano, czy po południu, zaplanuj, czy robaki będą działać jako plus na każdym weselu na świeżym powietrzu.

Zapewnij spray na owady. Dodaj małe butelki sprayu na owady do toreb powitalnych swoich gości.
Porozmawiaj z miejscem. Skontaktuj się z miejscem ślubu, aby sprawdzić, czy niedawno wytępili teren.
Spal świece cytronelowe lub olejek cytronelowy. Włącz je do swoich centralnych elementów, aby uzyskać dekoracyjny i funkcjonalny element.
Wybierz odpowiednie kwiaty. Unikaj wybierania kwiatów, które przyciągają owady. Porozmawiaj ze swoją kwiaciarnią o znalezieniu kwiatów, które pasują do Twojego stylu i kolorów, ale nie pozwalają na owady. Nagietki, lawenda i petunie to wspaniałe opcje.
Ptaki
Ptaki mogą dodawać nieprzyjemne dźwięki, zapachy i zostawiać niespodzianki, jeśli zostaną pozostawione bez opieki na weselu na świeżym powietrzu. Poza tym nie ma nic gorszego niż uwięzienie ptaka w namiocie lub markizie podczas przyjęcia pełnego jedzenia.

Rezerwując miejsce, porozmawiaj z terenem lub posiadłością, aby dowiedzieć się, jak zalecają zapobieganie spotkaniom ptaków. Niektóre miejsca mogą sugerować fałszywe posągi jastrzębia lub reflektory na słupach w strategicznych miejscach.

Obserwujący
Jeśli organizujesz wesele w plenerze, w pobliżu dużego ruchu pieszego, nie zdziw się, jeśli Ty, Twój partner i goście weselni są witani przez nieznajomych. Jeśli nie masz problemu z oglądającymi, to świetnie! Po prostu pamiętaj, aby zablokować wejścia, aby nie wpadać na wesele w tę wielką noc.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rozrywka